Fetish & BDSM NetWorx

Art of Understanding 4 Passion

Essence of Desires

Project Management on WebDesign and Art

Elementary focus on picture and video production

PX Group

PX Group Türkiye

Sevgili Dostlar ve PX Group Sevenler,

bu duyuruyu yaparken, ne kadar üzgün olduğumu, bu satırları ne kadar zor yazdığımı tarif edemem. Artık elveda demenin zamanı geldi.

Ömrümün yarısından fazlasını Türkiye de ki BDSM ve Fetiş gelişimi ile geçirdim. İlk websayfadan bu yana onlarca ilklere imza attık ve inanılmaz bir performansla ilerledik. Amacımız daima fetişistlere ve BDSM sevenleri bilgilendirmek, kültürleştirmek ve toplum olarak ilerlemek oldu. Yurt dışında bile PX Group adı altında çok alkış aldık ve örnek alındık. Bu kadar projelerden sonra bana elveda demenin zamanı geldi. PX Group adı altında Türkiye de ki tüm sitelerimiz 18 Kasım 2016 ya kadar yayından alınacaktır. Devredebildiğimiz projeleri belki başka arkadaşlar devam ettirir. Ama ben Parox Dark bazı yabancı projeler dışında, ülkemizde ki projelerimden geri çekiliyorum.

Hayatımın içinde iyi ki ülkem ve insanım için bu çalışmaları yaptım. Bana hayatımın en güzel, en eğitici, beni en çok geliştiren yıllarım oldu. Keşke demeyecek gibi gönlümden nasıl geçtiyse, öyle hareket ettim. Ama artık yoruldum. Birde PX Group hareketin amacını yere getirdik. İnsanları aydınlatmak, bilgilendirmek istedik.
Lakin dönem değişti. Artık öğrenmek için yeterince kaynaklar olduğuna inanıyorum. Yetersiz olsa da bundan 20 yıl önceki durumdan çok daha ilerideyiz. İnsanımız artık fetişin anlamını, BDSM’in yaşam felsefesini merak etmiyor. Çoğumuz cinsel ağırlıklı bir arayış içindeyiz. Olay daha çok bir cinsel ticarete dönmeye başladı ve konuyla ilgisiz olan insanlar ilgi görmeye başladı. Bizim işimiz burada bitti. Faneti Camia ile Radyo adımlarımız geleceğe bir deneme oldu. Anladık ki, buna henüz hazır değiliz.

Belki 5, 10 veya 20 yıl sonra bu projeler Türkiye’nin fetiş ve BDSM camiası içinde çok başarılı olabilir. İnsanlar birbirine daha saygılı ve sevgili olduğu bir gelecekte. Bu tutkunun sadece bir cinsel dürtü olmadığı, derinlerimizde yatan bir gücün olduğunu anladığımız zaman. Birbirimizi taciz etme yerine, birbirimize sarıldığımız bir gün. O günler gelir bende sağ olursam, tekrar elimi taşın altına koyar ve tüm desteğimi veririm.

Lakin bu zaman içinde kendi cebimden insanların keyifleri için sponsor olup, gecemi gündüzümü bu projelere veremem. Benimde bir hayatım var. En azından Camia projemizle düşünmüştüm ki, herkes destek olur ve hepimiz ülkemizde zevklerimizin kültürleşmesi için tek yumruk oluruz. Bunun olmama riskini bilerek zaten demiştim; gittiği yere kadar elimden geleni yaparım. Artık gitmiyor. Ben hiçbir zaman hiçbir projemizi prodomlar dan ücret alarak, onları pazarlayarak veya buna benzer şekilde işlerimi yapmadım. Gelecek için ücretli üyelik ve radyodan reklam geliri sağlanır sandım ama ülkemizde bir resmi adult ticareti yok ki sponsor çıksın. Paypal daha çalışırken en azından server giderlerimizi az buz karşılıyorduk. Ama bu iş profesyonel olmadıkça olmuyor çünkü 7/24 ilgi isteyen ve çok yüksek giderleri olan alanlar bunlar. Fahri yapılacak kadar ufak bir iş değil. Bu iş profesyonel olmadıkça ölür. Bir iş, bir proje, bir yatırım gelir sağlamazsa, arkası gelmez.
Bundan dolayı yurt dışında projelere devam edeceğim çünkü orada profesyonel çalışabiliyorum. Umarım bunu bana fazla görmüyorsunuzdur. Sonuçta 20 yıldan fazla karşılıksız emeğim geçti.

Ülkemin ve Türk toplumun yararı için bambaşka alanda çalışmaya karar verdim. Tüm yeteneklerimi ile enerjimi oraya vereceğim. Bu benim için daha iyi olacak.
Yazılarım yanlış anlaşılmasın lütfen. Kimseye kızgın, kırgın veya öfkeli değilim. Hepinizi seviyorum ve sevdiğim için buraya kadar dayandım. Tüm Türkiye Fetiş ve BDSM alemin çok daha güzel günlere geleceğine inanıyorum. Bu günlerde yaşadığımız sıkıntılar toplumun bir aynasıdır. Yıllardır üstümüz de ki bulutlar git gide kararıyor. Yoksa biliyorum ki herkes zevklerini rahat yaşamak, kendisini rahat ifade etmek ve bize destek olmak isterdi.

Bu yılların içinde sonsuz emekleri geçen tüm proje ekiplerine, siteler görevlilerine ve yardım eden herkese tüm Türkiye Fetiş ve BDSM camiası adına sonsuz teşekkür ederim.

Hakkım varsa helal olsun canım insanım. Sizde hakkınızı helal edin lütfen. Edene de, etmeyene de sağlık dilerim.

Candan gelen tüm sevgilerimle

Parox Dark